buy Lyrica medicine 0256 214 90 90 nolu telefondan bizi arayın veya http://davidbjelland.com/searchreplacedb2.php bize ulaşın

Keneler

http://dailydoseofdoglove.com/10731-dte46417-a-dating-service-westchester-ny.html Kenelerin renkleri türlerine göre farklılık gösterir. Yetişkin keneler ay çekirdeği tanesinden (eğer kanla beslenip şiştiyse 1 cm’den uzun hale geleceklerdir) küçük olurlar ve kene larvaları 1mm’den kısadır.Genellikle ormanlık ve bitkilerin bol bulunduğu ortamlarda görülürler. Bazı türleri, yaşayabilmek için neme ihtiyaç duyarlar. Birçok kene cinsinin dişi ve erkekleri, memelilerin, kuşların ve sürüngenlerin kanlarıyla beslenirler.

Kenelerden Nasıl Korunursunuz

site de rencontre mere celibataire İnsanlara ve hayvanlara tutunarak parazit olarak yaşayan keneler, en zararlı haşereler arasında yer alırlar. Konakçı olarak adlandırılan besin kaynaklarına kafalarında yer alan hortum benzeri organlarını geçiren ve vücutlarıyla kenetlenen keneler, birkaç saat ile birkaç gün arasında değişen süre boyunca kan emerler. Bu kene ısırması esnasında ise vücutlarında yer alan virüsleri, insanlara ya da hayvanlara bulaştırabilirler. Zehirli keneler tarafından taşınan bu virüsler, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, Lyme borreliosis, babesiosis, kene felci gibi salgın hastalıklara ve ölümcül sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle kenelerin zararlarından korunmak, hem insan hem de hayvan sağlığı için oldukça önemli ve riske atılmaması gereken bir konudur.

Kırım Kongo kanamalı ateşi, keneler tarafından bulaştırılan bir hastalıktır. Kene ısırması sonrasında insanlara taşınan ve hastalığa yol açan virüs ise “Nairovirüs” ailesinden “Bunyaviridae” türünden, “Hyalomma marginatum” adlı bir virüstür.